Budowa podjazdu przy domu

Podjazd musi być jak najbardziej praktyczny. Będzie nam służył do tego, abyśmy mogli dostać się do garażu lub na podwórko samochodem. Musi on jednak dobrze wyglądać, tak aby pasował do całego otoczenia oraz do domu. Przy budowie podjazdu należy jednak pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach. Inaczej podjazd nie będzie nam służył przez zbyt długi czas. Bardzo ważnym elementem, o którym wiele osób zapomina podczas budowy podjazdu, jest nieodpowiednio wykonana podbudowa. Szczególnie w przypadku gruntów, które są znacznie słabsze, wymagana będzie dodatkowa jego stabilizacja. Czasami potrzebna będzie podbudowa oraz dodatkowe dreny.
Warstwa kruszywa, które ułożymy nie może być także zbyt cienka. Grubość podbudowy w przypadku podjazdów nie powinna mieć mniej niż czterdzieści centymetrów. Nie będzie się tutaj liczyła tylko grubość podbudowy, ale także grubość kostki. Im cięższym samochodem będziemy jeździć po podjeździe tym grubsza powinna być kostka. Inaczej bardzo szybko się zniszczy i popęka.

Cześć, mam na imię Ewelina i z zawodu zajmuję się nieruchomościami. Dlatego postanowiłam założyć ten blog, aby się z wami podzielić informacjami, które posiadam 🙂